Dziennik VULCAN. Wykorzystanie modułu Rozszerzonej księgi zastępstw

dyrektorzy
Termin:
Podczas szkolenia trener firmy VULCAN, specjalizujący się w obsłudze Dziennika VULCAN, przedstawi możliwości modułu Zastępstw w dzienniku elektronicznym, dzięki czemu uczestnicy zdobędę wiedzę i umiejętności w celu kompleksowej obsługi zastępstw. Wykorzystanie funkcji pozwoli na efektywniejsze planowanie, rozliczanie i podsumowanie zastępstw oraz samodzielne tworzenie słowników i okresów nieobecności nauczycieli. Dodatkowo zostanie omówione również przeglądanie informacji o zastępstwach w roli nauczycieli i ucznia.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił/wiedział jak:
  • rejestrować całodziennej lub kilkudniowej nieobecność nauczycieli i oddziałów
  • planować zastępstwa w Dziennikach Zajęć Innych (np. świetlicy, dziennikach specjalisty)
  • wyszukiwać zastępców i przydzielać im zastępstwa,
  • rozliczać godziny z zastępstw doraźnych i godziny ponadwymiarowe
  • sporządzać raporty.
Do kogo jest skierowane szkolenie?
Szkolenie kierowane jest do dyrektorów, wicedyrektorów oraz osób odpowiedzialnych za planowanie oraz rozliczanie zastępstw i nieobecności nauczycieli oraz oddziałów w szkole. Szkolenie skierowane jest do zaawansowanych użytkowników dziennika elektronicznego, którzy chcą pogłębić wiedzę z modułu rozszerzonej księgi zastępstw.

1. Planowanie zastępstw i przeglądanie tygodniowych planów nauczycieli i oddziałów:
  • wyszukanie zastępcy i zaplanowanie zastępstwa,
  • przeniesienie lekcji,
  • dodawanie okresów nieobecności nauczycieli i oddziałów.
2. Planowanie zastępstw w Dziennikach Zajęć Innych, w oddziałach przedszkolnych

3. Dodawanie słowników i edytowanie opisów sytuacji typowych.

4. Określenie parametrów rozliczania godzin ponadwymiarowych i okresów rozliczeniowych.

5. Rozliczanie godzin dodatkowych z zastępstw doraźnych oraz ponadwymiarowych.

6. Sporządzanie i drukowanie raportów nauczycieli.

7. Przeglądanie informacji o zastępstwach w roli nauczyciela i ucznia.
  • Rejestr publikacji